Warning: Declaration of QuietSkin::feedback($string) should be compatible with WP_Upgrader_Skin::feedback($string, ...$args) in /var/www7/p6723/cloviecik.sk/web/wp-content/plugins/ocean-extra/includes/wizard/classes/QuietSkin.php on line 94
Výber vhodnej deky do interiéru - Človiečik.sk - Obchod plný jemnosti
Doprava zdarma nad 60€

Čím sa riadiť pri výbere farby deky do interiéru

Plánujete zmeny v interiéri, ale nechcete investovať príliš veľké množstvo financií do nákladnej rekonštrukcie? Nevadí. Nový dych môžete interiéru vdýchnuť i pomocou niekoľkých efektívne zvolených prvkov, ktoré prinesú vítané oživenie. Jedným z nich je deka. Príjemný hrejivý materiál a záruka domácej pohody prichádzajú ruka v ruke v tomto jednoduchom, ale predsa perfektnom kúsku. Kúpa deky by mala byť taká jednoduchá ako výber vzoru a farby, ktorú máte radi. No keď svoju novú deku konečne donesiete do svojej spálne a zistíte, že jej pestrofarebná potlač sa vôbec nehodí k farbe vašej spálne, zistíte, že to nie je až také jednoduché. Zladenie deky s farbami interiéru môže byť ťažšie ako sa zdá. My vám však poradíme pár trikov, ako to zvládnuť. Ako zvoliť dokonalú deku do Vášho interiéru? Nechajte sa nami viesť. 

Deka ako symbol kontrastu

Vždy sa môžete vydať overenou cestou a zvoliť deku, ktorej odtieň bude ladiť s ostatnými prvkami interiéru. Ale prečo nezvoliť zaujímavejšiu verziu a nepustiť sa do experimentovania? Deka sa môže stať dokonalým kontrastným prvkom, ktorý na seba strhne všetku pozornosť. Neváhajte zvoliť deku, ktorá vyniká kvalitným materiálom, zaujímavým vzorom a farebným prevedením. Veľmi rýchlo sa na ňu upriami každý pohľad a oživenie interiéru bude dovedené do dokonalosti.

Stavte na prírodné materiály

Veľmi pozitívnym krokom našej doby je návrat k prírodným materiálom. Vlna a bavlna sprevádzajú kroky ľudí už veľmi dlhý čas a umelé materiály sa im z hľadiska komfortu a kvality rozhodne nemôžu rovnať. Prírodné materiály sú v interiéri vždy dobrou voľbou. Neuvoľňujú sa z nich chemické prímesi a nesú v sebe prirodzenú krásu. Ak volíte deku do interiéru, zvoľte si prírodný materiál.

Vyberte správnu veľkosť

Plánujete používať deku ako štýlový doplnok v domácnosti alebo myslíte i na praktickú stránku a už sa nemôžete dočkať túlenia? Pred samotnou kúpou deky sa zamyslite, aké bude jej hlavné využitie a podľa toho vyberte správnu veľkosť. Čím viac funkcií, tým väčšiu veľkosť si deka pýta. Medzi najčarovnejšie kúsky patria hrubé objemné deky, ktoré si stále zachovávajú nádych nostalgie. S príchodom moderného dizajnu dokážu i ony poriadne prekvapiť a zamiešať karty pri rozhodovaní.

Doprajte každej miestnosti deku, ktorú si zaslúži

Pri výbere vhodnej deky do interiéru zvážte i to, kam deka poputuje. Iné nároky máte pravdepodobne na deku v obývacej miestnosti, iné na spálňu a úplne iné na deku, ktorá poputuje na terasu. Pri deke do obývačky si dajte záležať na kvalitnom spracovaní, ktoré vyniká odolnosťou. Zamerajte sa na kontrast a naozaj spravte z deky nosný prvok interiéru. Deka v spálni by mala zas vynikať príjemným hrejivým materiálom, ktorý Vám umožní cítiť sa príjemne. A deka na terase? Najlepší je odolný materiál, ktorý sa nezľakne ani výkyvov teploty a vrtochov počasia.

Inšpirujte sa aj na internete

Možno už máte svoju obľúbenú farebnú schému, ktorú preferujete pri dekorovaní svojho interiéru. Deka je však výrazný prvok, ktorý každému padne do oka ako prvý. Ak si nie ste istý svojim dizajnérskym vkusom, stavte na rady skúsených dizajnérov. Internet je plný fotiek dokonale dekorovaných spální, či obývačiek. Najmä Pinterest je skvelým miestom pre čerpanie inšpirácie ako zladiť farby všetkých prvkov v interiéri do jedného celku.

×
×

Cart

Zatvoriť Panel
Bez potreby zadania kupónu
Nakúp ešte za 60,00  a získaj dopravu zdarma